Klímaválság

Vizuálisan a hőmérsékleti anomáliákat

Hogyan változott az egyes országokban a hőmérséklet a múlt században? Ez az adatmegjelenítés jól mutatja a hőmérsékleti anomáliákat – a hosszú távú átlagtól való eltérést – országonként 1900 és 2016 között.



Figyelmébe ajánlom mindenkinek ezen tényeket, ami remélem sok embernek segíthet abban, hogy felismerje azt az aljas folyamatot ami szépen lassan, szinte észrevétlenül tör be a mindennapjainkba és az egyik barátom a “klímamegbolondulás” kifejezést kezdte el használni rá, mert talán ez a legkifejezőbb elnevezése a klímaváltozásnak a 21. századra. Tudjuk, ha valami vagy valaki megbolondul, attól ne várjunk túl sok jót, tegyünk ellene és támogassuk mindannyian a leghatékonyabban ennek a folyamatnak a megállítását.



A finn meteorológiai intézet Antti Lipponen (@anttilip) általi ábrázolása a GISTEMP adatok alapján (CC BY 2.0) történt.

Rampasek László

 

rampi

Recent Posts

Szén-dioxid kibocsátás és oxigénkoncentráció

Hogyan hat a jövőbeni felmelegedés és CO2-kibocsátás az oxigénkoncentrációra? Az oxigénszint csökken a fosszilis tüzelőanyagok…

8 óra ago

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

6 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

2 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

4 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

4 hét ago