Fenntartható fejlődés

Karbonsemleges irány az Erasmus University Rotterdam-nál

CO2 lábnyom

Az egyetem minden tevékenysége CO2-kibocsátást eredményez. Az Erasmus University Rotterdam teljes szén-dioxid-kibocsátásának hozzájárulásában legnagyobb mértékben  a campusba és onnan történő ingázás, és az üzleti utazások jelentik. Céljuk, hogy jelentősen csökkentsék a CO2-kibocsátásukat.

Az Erasmus Rotterdami Egyetem például csatlakozott a Rotterdami Klíma Kezdeményezéshez, amelynek célja 2025-ös 50% -os szén-dioxid-csökkentés 1990-hez képest, és arra törekszik, hogy a hallgatónkénti kibocsátást a lehető legnagyobb mértékben csökkentsék. Ennek a csökkentésnek a megvalósítása érdekében a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére irányuló intézkedések mellett a Rotterdami Erasmus Egyetem megvásárolja a holland szélenergia származási igazolását a villamosenergia-fogyasztásból származó kibocsátások kompenzálása érdekében. Szén-dioxid-kibocsátási egységeket, karbonkrediteket is vásárol – azokat a jóváírásokat, amelyeket a CO2-csökkentési projektek generálnak – a hőfogyasztásból származó kibocsátások kompenzálása érdekében. A rotterdami Erasmus Egyetem célja a ingázás útjaiból származó CO2-kibocsátás csökkentése.

CO2-jelentés

Az egyetem minden évben közzéteszi a CO2-lábnyomát. A 2017., 2016. és 2015. évi jelentések az alábbiak szerint tölthetők le. 2017-ben az egyetem teljes CO2-kibocsátását 11 938 tonnában határozták meg. Ez hallgatónként 0,44 tonna CO2-t jelent. A 2016-os szén-dioxid-lábnyomhoz képest az összes kibocsátás körülbelül 447 tonnával nőtt, de egy hallgatóra eső lábnyom 8,2 kg-mal csökkent. A 2018. évi CO2-lábnyomot hamarosan véglegesítik és közzéteszik.

Letöltések:
Karbonkredit igazolás 2017  – 2015 karbonlábnyom jelentés2016 karbonlábnyom jelentés2017 karbonlábnyom jelentés

Forrás: Erasmus University Rotterdam

 

rampi

Recent Posts

Szén-dioxid kibocsátás és oxigénkoncentráció

Hogyan hat a jövőbeni felmelegedés és CO2-kibocsátás az oxigénkoncentrációra? Az oxigénszint csökken a fosszilis tüzelőanyagok…

9 óra ago

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

6 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

2 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

4 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

4 hét ago