David Suzuki professzor, Kanadában élő japán származású tudós, környezetvédő-aktivista, író szerint (amit én is osztok) a közgazdaság teljes mértékben különvált a valós világtól.

Romboló hatása van. Pedig a közgazdaság nem tudomány! Hiszen a rendszer elméleteiben  a környezetvédelmet, a fenntarthatóságot, a karbonsemlegességet külső tényezőként vagy egyáltalán nem veszik figyelembe.

Kedves olvasó, nézze meg ezt a rövid filmet és gondolkodjon el azon, hogy Ön mint vásárló tudna -e a jövőben olyan termékeket venni a pénzén, ami mögött nincsen természetrombolás, és fenntartható jövőt biztosít a leszármazottai részére. Ha van olyan pénze amivel a fenntarthatóságot akarja támogatni, akkor karbonsemlegesítse saját magát és családját. Ezzel a hozzájárulással nem csak elismerést szerez, hanem valóban támogatást ad egy minőségi civilizáció kialakulásához.

Rampasek, László A.

 

 

rampi

Recent Posts

Szén-dioxid kibocsátás és oxigénkoncentráció

Hogyan hat a jövőbeni felmelegedés és CO2-kibocsátás az oxigénkoncentrációra? Az oxigénszint csökken a fosszilis tüzelőanyagok…

1 nap ago

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

7 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

2 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

4 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

4 hét ago