Életemet az ökológiai józanság tanítására fordítottam egy őrült emberi társadalomban, ahol egy olyan elvont fogalmat, mint a pénz, magasabbra értékelik, mint magát az életet.
Jelenleg (2019) rákos betegségben szenvedek, és így szaggatottan beszélek, felhívással fordulva a fiatalokhoz, és emlékeztetem őket, hogy sokkal több hatalommal rendelkeznek, mint gondolják. A hetenkénti iskolai sztrájk sokkal fontosabb, mint egy napi hiányzás az iskolából.
A sztrájk most sokkal fontosabb, mint az iskolába járás. Mivel tanár vagyok, nagyon radikális dolog ezt mondani. De nem lesz értelmes munka, vagy karrier – bár az iskolába járás látszólagos oka ez – ha a tiltakozások és sztrájkok eredménytelenek lesznek.
Ezért buzdítom a fiatalokat arra, hogy terjesszék ki az iskolai sztrájkokat a heti egyik napról 2-re, majd 3-ra stb. Ha a gyerekek milliói több napra távol maradnak az iskolából, hogy a klímáért sztrájkoljanak, akkor a kormányok tudni fogják, hogy muszáj változtatniuk. Ez nem csak
erkölcsi meggyőzés
kérdése. Az iskolák, és az iskolai rendszerek finanszírozást a hallgatói részvétel alapján kapnak. Ha egy csomó diák tiltakozásként kihagy egy csomó iskolai napot, hidd el nekem, a színfalak mögött mozgásba lendülnek a dolgok.
Az ókori görög, Lüzisztraté című vígjáték arról szól, hogy az athéni és spártai nők miként állították le a háborút – megtagadva a férfiaktól a szexet, amíg a csata meg nem szűnt. Lényegében ezt a stratégiát követve, ha a fiatalok kimaradnak az iskolából a klíma védelmében – hogy eredményes lesz.
Forrás: Stuart Scott| Scientists Warning.org | Youtube