Felelőtlen társaságok

Tudod Federer, a szponzor bankod pusztítja a bolygót!

Akadt egy kis klímagond az egyik szponzorával.

Körültekintően és óvatosan megfogalmazott nyilatkozatot tett közzé a hússzoros Grand Slam-győztes Roger Federer, miután svájci klímaaktivisták egy csoportja, sőt Greta Thunberg is a szemére vetette, hogy egy olyan szponzor – a Credit Suisse svájci bank – támogatását fogadja el, amely a fosszilis tűzelőanyagokra építő vállalatokkal van szoros kapcsolatban.

Federer szponzori szerződésének az ügye egy korábbi történet miatt került ismét az előtérbe. 2018-ban ugyanis néhány svájci klímaaktivista egy performansszal kívánta felhívni a figyelmet a szponzorációs aggályokra. Konkrétan teniszezni kezdtek a Credit Suisse több fiókjában, és táblákon hirdették, hogy a bank pusztítja a bolygót, Roger Federertől pedig azt tudakolták, hogy miért támogatja ezt. Mivel az akció miatt rájuk kirótt bírságot nem voltak hajlandók kifizetni, a klímaaktivistáknak múlt héten bíróságon kellett megjelenniük.

Ezek után indult be a Twitteren a Federer felébredését követelő #RogerWakeUpNow hashtag, a posztolásba pedig maga Greta Thunberg is beszállt. A bejegyzésekben arra hívják fel a figyelmet, hogy a Credit Suisse 2016 óta 57 milliárd dollárt biztosított olyan vállalatoknak, amelyek új fosszilis tüzelőanyag lelőhelyek után kutatnak, ami szerintük összeegyeztethetetlen a klímavédelemmel.

Az Australian Openen pályára lépő Federer közleményt adott ki, amelyben azt írta, nagyon komolyan veszi az éghajlatváltozás hatásait és fenyegetését, tiszteli és csodálja a fiatalok által kezdeményezett klímamozgalmat. Nagyra értékeli azt is, hogy emlékeztetik a felelősségére, és eltökélt abban, hogy a kiváltságos helyzetét arra használja, hogy fontos ügyekről beszéljen a szponzoraival.

Federer egyébként több más teniszezővel jótékonysági bemutatón gyűjt pénzt az ausztráliai bozóttüzek károsultjainak jövő héten a Rod Laver Arénában.

Forrás: HVG

rampi

Recent Posts

Szén-dioxid kibocsátás és oxigénkoncentráció

Hogyan hat a jövőbeni felmelegedés és CO2-kibocsátás az oxigénkoncentrációra? Az oxigénszint csökken a fosszilis tüzelőanyagok…

17 óra ago

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

6 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

2 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

4 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

4 hét ago