Felelős társaságok

A Banco Santander 2020-ban szén-dioxid-semlegessé válik

A Banco Santander 2020-ban szén-dioxid-semlegessé válik kibocsátás csökkentésekkel és carbon-offsettel. A Banco Santander elkötelezte magát amellett, hogy 2020-ban a szén-dioxid-semlegessé válik azáltal, hogy kiegyenlíti a saját tevékenysége során keletkező összes kibocsátását.

A bank, amelynek világszerte 200 000 alkalmazottja van az európai és az amerikai központi piacon, 2011 és 2018 között már 27% -kal csökkentette kibocsátását, miközben a villamos energia felhasználása 15% -kal esett vissza ugyanebben az időszakban.

A Csoport által megvásárolt villamos energia 43%-a megújuló energiaforrásokból származott 2018-ban, és a bank kötelezettséget vállalt arra, hogy 2025-re, ha lehetséges, megújuló energiaforrásokból nyeri az összes villamos energiáját. Ezen túlmenően világszerte épületeinek 100% -a rendelkezik majd az ISO 14001 szabvány tanúsítással 2025-ig a még hatékonyabb környezetgazdálkodási rendszer megtervezéséhez és megvalósításához.

Ezekkel és egyéb intézkedésekkel a bank várhatóan további 46% -kal csökkenti a teljes kibocsátást 2019-től 2025-ig.

Ana Botín, a Banco Santander csoport ügyvezető elnöke elmondta:

Santander a világ egyik vezető megújuló energiaforrás-szolgáltatója, és elkötelezettek vagyunk azért, hogy részt vállaljunk az éghajlatváltozás kezelésében. A ma bejelentett elkötelezettség fontos lépés. Az éghajlatváltozás kihívásaira csak együttműködéssel, az ambícióink és gyorsaságunk növelésével tudunk reagálni.

A Santander törekvését a saját kibocsátásának csökkentésére vonatkozólag akkora időzítette, amikor fokozza kezdeményezéseit a zöld gazdaságba való átmenet elősegítése érdekében. A bank, amely a megújuló energiával kapcsolatos projektek finanszírozásában világviszonylatban októberben nyitotta meg első zöld kötvényét, elkötelezte magát amellett, hogy 2019–2025-ös időszakra vonatkozóan 120 milliárd eurót, illetve további 220 milliárd eurót 2030-ig mobilizál a zöld finanszírozásokra.

Ezzel is elkötelezte magát az ‘Éghajlatváltozással kapcsolatos Kollektív Kötelezettségvállalás’ keretében, amelyet az Egyesült Nemzetek Környezetvédelmi Programjának finanszírozási kezdeményezése (UNEP FI) támogat. Az aláíró feleknek ágazatspecifikus, forgatókönyveken alapuló célok kitűzését és közzétételét írják elő a hitelezési portfóliók összehangolása érdekében az éghajlatváltozásról szóló Párizsi Megállapodással összhangban.

Forrás: Santander

rampi

Recent Posts

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

4 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

1 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

3 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

3 hét ago

Al Gore – Amiről a fosszilis energiaágazat hallgat

Ebben az energikus előadásban, a Nobel-díjjal kitüntetett Al Gore a klímaválság megoldásának útjában álló két…

4 hét ago