Klímavédelem

A japánok békeparagrafusa

Egy igazságosságon és renden alapuló nemzetközi békére komolyan törekedvén a japán nép mindörökre lemond a háborúról mint a nemzet szuverén jogáról, és az erő használatáról és az azzal való fenyegetésről, mint eszközökről a nemzetközi viták intézésében. Annak érdekében, hogy e célt megvalósítsa, soha nem fog fenntartani földi, tengeri vagy légi erőket, sem más háborús potenciált. Az államnak nincs joga hadviselésre.

(A japán alkotmány 9., világhírű békeparagrafusa)

Most pedig kizöldítik magukat…

Japán és Mongólia aláírt egy szerződést a múlt hét folyamán a jövőbeni nemzetközi szén-offset piacról szólóan, amely lehetővé tenné Japán számára, hogy ellensúlyozza az üvegházhatást okozó gázait azáltal, hogy úgynevezett tiszta technológiát exportál, melyekért karbonkreditet kap. Bár részletes tájékoztatást Mongólia nem adott arra vonatkozóan, hogy az első krediteket mikor adják ki, a Japán kormány bejelentette, hogy ezen szerződés tartalma támogatja a CO2 csökkentéssel foglalkozó projekteket, és reméli, hogy a magánszektor befektetései hozzájárulnak, hogy képesek legyenek eleget tenni a nemzetközi ígéreteknek, s a szén-dioxid kibocsátást az 1990-es évekhez képest 2020-ig 25%-al csökkenteni tudják. Japán már tárgyalásokat folytat Bangladessel, Indiával és Vietnámmal kétoldalú piacok létrehozásáról.

Forrás: Climate Policy Watcher

rampi

Recent Posts

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

6 óra ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

5 nap ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

1 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

3 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

3 hét ago

Al Gore – Amiről a fosszilis energiaágazat hallgat

Ebben az energikus előadásban, a Nobel-díjjal kitüntetett Al Gore a klímaválság megoldásának útjában álló két…

4 hét ago