Klímavédelem

COP22 napról – napra

Egységes fellépés az ipari érdekekkel szemben. Az ENSZ 22. klímakonferenciáján világosan leszögezték: a párizsi egyezményben foglaltak csak úgy teljesíthetők, ha a hőmérséklet-emelkedést 1,5 Celsius fokban maximálják.

 

A nemzetközi közösség számára az a feladat, hogy a megállapodásban foglaltak gyakorlatba ültetéséről egyetértés szülessen..

 

Fókuszban Afrika és Amerika. Új kezdeményezéssel állt elő a marokkói kormány a Marrákesben zajló klímakonferencián. A cél az afrikai mezőgazdaság támogatása, olyan eljárások meghonosítása, amelyek révén alkalmazkodni lehet a globális felmelegedéshez. A klímaváltozás által világszerte leginkább fenyegetett tíz ország közül hat Afrikában található. A legsúlyosabb veszedelem az aszály..

 

A klímakonferenciák történetében most először szenteltek egy napot a vízvédelemnek, ezt a napot cselekvésnapnak hirdették meg, hogy felhívják a figyelmet arra, a párizsi egyezménynek fontos részét kell képezze a téma.
Az élelmezésbiztonság, az emberi egészség, az ipari termelékenység, a biológiai sokszínűség szempontjából a víz – főleg az ivóvíz – kiemelt jelentőséggel bír..

 

Középpontban a párizsi klímaegyezmény. A klímakonferenciát a párizsi csúcs elnöke, Ségolène Royal francia környezetvédelmi miniszter és Salaheddine Mezouar marokkó külügyminiszter nyitotta meg.

A tanácskozáson a technológiákról és a pénzügyekről is tárgyalunk. Eljött az ideje annak, hogy megvalósítsuk, amiről az elmúlt 20 évben beszéltünk. A fő témák között lesz a szélenergia és a hatékony energiafelhasználás a mezőgazdaságban. Ezek mind-mind befolyásolják az emberek életét, különösen a déli országokban. Olyan konkrétumokra van szükség, melyek javítanak a jelenlegi helyzeten, az élelmiszer-biztonságon és a vízkészleten, hiszen az elsivatagosodás ellen is küzdenünk kell. Ez minden déli ország számára problémát okoz – mondta Said Mouline, a COP22 főszervezője..

 

Az olvadó jégtakarókkal nem lehet tárgyalni, ahogy az emelkedő tengerszinttel sem. Segolene Royal, francia környezetvédelmi miniszter a Trumppal kapcsolatos félelmekre úgy reagált, hogy a párizsi egyezményből három plusz egy évig nem lehet kilépni, ami ad némi időt. A marakeshi COP22 konferencián résztvevők a párizsi klímacsúcson tett vállalásaik végrehajtási szabályairól, és a megvalósításhoz szükséges pénzügyi forrásokról is tárgyalnak.

Forrás: Euronews

rampi

Recent Posts

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

5 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

1 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

3 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

4 hét ago

Al Gore – Amiről a fosszilis energiaágazat hallgat

Ebben az energikus előadásban, a Nobel-díjjal kitüntetett Al Gore a klímaválság megoldásának útjában álló két…

1 hónap ago