Categories: Felelős társaságok

Föld Napja 2020 a National Geographic szemével

A National Geographic a világ mértékadó televíziója a tudomány, a felfedezés és a kaland területén. A csatorna tudósai, fotósai, újságírói és filmkészítői azért dolgoznak, hogy közel vigyenek minket a világ legfontosabb történeteihez – és a lehetetlen határaihoz…

A Föld Napja 2020 alkalmából exkluzív összeállításokkal állt elő a csatorna.

A fajok kihalási üteme ma százszor nagyobb, mint az elmúlt kétmillió évben bármikor – ismerd meg Lucy Hawkes tengerbiológust és a National Geographic felfedezőjét, aki a tengeri madarakon keresztül igyekszik felhívni a figyelmünket a természet csodáira és pótolhatatlan értékeire. A trópusi és szubtrópusi országokban a legnagyobb a biodiverzitás a Földön, így fontos, hogy itt hatalmas területeket őrizzünk meg természetes állapotban – ismerd meg Ignacio Jimenez természetvédőt és a National Geographic felfedezőjét, aki az élőhelyek megmentéséért dolgozik a társadalom bevonásával.

A leghatalmasabb bálnától a legapróbb csigáig minden egyes élőlény története fontos – ismerd meg Martina Panisi természetvédelmi biológust és a National Geographic felfedezőjét, aki a bajba került afrikai achátcsigák helyzetére igyekszik felhívni a figyelmet! A korallok az óceán építőmesterei, telepeik számtalan faj számára szolgálnak ideális élőhelyül – ismerd meg Giovanni Chimienti tengerbiológust és a National Geographic felfedezőjét, aki szerint saját apró döntéseinkkel mi is hozzájárulhatunk az élővilág sokszínűségének megőrzéséhez.
 
Ha egy faj eltűnik a Földről, soha többé nem tudjuk visszahozni az élők sorába – ismerd meg Barbara Klump viselkedésökológust és a National Geographic felfedezőjét, aki azt kutatja, hogy az állatok miként alkalmazkodnak változó környezetükhöz! A korallzátonyok egy része napjainkra súlyosan károsodott, és ez a rajtuk élő sokmillió fajt is veszélyezteti. Ismerd meg Ameer Abdulla tengerbiológust, a National Geographic felfedezőjét, aki a Vörös-tenger korallzátony-ökoszisztémáit igyekszik megmenteni!

A tengeri madarakra a klímaváltozástól a túlhalászásig és az invazív fajok térhódításáig számtalan veszély leselkedik – ismerd meg Annette Fayet biológust, a National Geographic felfedezőjét, aki az élőhelyük megmentésével harcol a tengeri madarakért! Amikor Jane Goodall 1986-ban megérkezett élete legfontosabb természetvédelmi konferenciájára, még tudós volt; ám amikor az előadásokon szembesült a csimpánzokat fenyegető veszély valós mértékével, lélekben egy csapásra aktivistává vált. Jane ettől kezdve a csimpánzok megóvásáért dolgozott, és nemcsak Afrikában: a következő évtizedekben ideje jelentős részét utazással töltötte, hogy a rá jellemző bölcsességgel, szívvel és humorral felhívja a figyelmet a probléma jelentőségére, és jó irányba terelje a döntéshozókat.

A National Geographic április 22-én izgalmas műsorfolyamot szentelt a Föld napjának!

Forrás: National Geographic Magyarország

rampi

Recent Posts

Szén-dioxid kibocsátás és oxigénkoncentráció

Hogyan hat a jövőbeni felmelegedés és CO2-kibocsátás az oxigénkoncentrációra? Az oxigénszint csökken a fosszilis tüzelőanyagok…

1 nap ago

A ‘fenntartható’ nem fenntartható: az ESG talpraállítása

A “fenntartható” szó exponenciális sebességgel szaporodik, hamarosan már minden mondatban szerepelni fog, akár többször is. Viszont…

7 nap ago

*** Extrém FIGYELMEZTETÉS ***

Vörös riasztás: A bolygó veszélyben ! A jelentésből kiderül, hogy 2023 volt az eddigi legmelegebb…

2 hét ago

Éghajlatváltozás és az egyre nagyobb szerepű karbonsemlegesség

Az éghajlatváltozás a világgazdaság iparosodásának nem szándékolt következménye. Az emberi tevékenység nagy mennyiségű CO2-t és…

2 hét ago

A túlnépesedés még mindig óriási probléma

A túlnépesedés még mindig óriási probléma: interjú Jane O'Sullivannal. Februárban interjút készítettem Chris Bystroff biokémikussal,…

4 hét ago

Az éghajlatkutatók egy része sem tudja, hogy mi van?

Tizedik egymást követő havi melegrekord riasztja és zavarba hozza az éghajlatkutatókat. Ha az anomália augusztusig…

4 hét ago