A Stew Peters bemutatja a Died Suddenly (Hirtelen halál) című dokumentumfilmet, a történelem legnagyobb népirtásáról.
Írta és rendezte: Matthew Miller Skow és Nicholas Stumphauzer.
Forrás: Died Suddenly
Világszerte 5 milliárd embert oltottak be, és sokan hirtelen halnak meg. Ez a világtörténelem legnagyobb megrendezett halálesete?
Nagyon jól felvezeti az emberiség legalapvetőbb problémáját, hogy évente 80 millió emberrel többen vagyunk a Földön. Ez nem jó! 8 milliárd ember pláne nem jó! Nem védhető semmilyen módon az az álláspont, miszerint egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón bármiféle végtelen növekedés elférne. Tudománytalan és egyértelmű, hogy valamilyen érdekből teszik azok képviselői, akik ezzel szembe mennek és azt hazudják, hogy több tízmilliárd ember elfér ezen a bolygón. Egy dologban igazuk lehet, ennyi hulla igen!
A jelenlegi ismereteink szerint, ha nem akarjuk megbonyolítani a dolgokat, és legkönnyebb megismerés érdekében ragaszkodunk a legegyszerűbb formulához – azért, hogy a lehető legtöbb ember megértse a Földön az ezzel kapcsolatos igazságokat – ide kell hozni a már az 1970-es évek elején Paul Ehrlich és John P. Holdren által megalkotott, mára híressé vált IPAT egyenletet, ahol a környezeti hatás (Impact) = népesség (Population) x egy főre jutó gazdasági teljesítmény (Affluence) x technológia környezeti hatása (Technology). Leegyszerűsítve ez azt jelenti, hogy az emberiség környezetre gyakorolt hatása attól függ, hány ember milyen fogyasztási szintet milyen technológiával elégít ki.
“Egyszerűen a Föld nem tud alkalmazkodni e nagymértékű fogyasztáshoz. Élhet 10 milliárd ember szegény szinten, vagy 1 milliárd magas szinten. Tehát az eltartható népesség az elvárt szinttől függ.” William Rees, humánökológus
A népességet pedig kétféle módon lehet szabályozni: humánus eszközökkel a születési ráta csökkentésével, a legszélesebb körben a legkorszerűbb fogamzásgátlási eszközök, jogok és hozzá kapcsolódó ismeret biztosításával, amire kielégítetlen igény van, vagy a populáció gyérítésével, egy részének megölésével. Ez utóbbi félelmet és hatalmas ellenállást vált ki mindenhol a világban, csak nézz körül! Vajon az emberiség ez utóbbit választotta, tudatosan vagy tudat alatt? A kérdés jogos, mert a humánus és szükségszerű kivitelezést a népességrobbanás visszafordítása érdekében még mindig nagyon kevesen támogatják. Sőt, a téma felvetése is komoly aggályokat vet fel a mai napig, tabutéma. És mindenki elhiheti, hogy ez sem jó!
Ezek szellemében ajánlom ezt a félelemkeltő filmet a “Hirtelen halál” -ról, és csak azért, hogy helyén tudja kezelni, aki képes végig gondolni az ezzel kapcsolatos valós információkat.
Rampasek, László A.