A természetet nem uralni kell, nem is dédelgetni, hanem inkább békén hagyni.
Ezt vallja Jordán Ferenc hálózatkutató biológus új, ‘Az ember vége, a természet esélye’ című könyvében.
Jordán amellett is kiáll, hogy nyolc milliárd emberrel fenntarthatatlan a földi élet, és hatalmas területek visszavadítását sürgeti ahhoz, hogy legyünk esélyünk megőrizni a bolygó maradék biodiverzitását. A biológussal Mező János, a Greenpeace Magyarország igazgatója beszélgetett a Bolygóban arról, hogy hol a helye az embernek az ökoszisztémában.
A tét az emberiség túlélése. Mi a teendő azonban akkor, amikor az ember által felépített globális rendszer fenyegeti saját túlélését és a természet egyensúlyának fennmaradását? Hogy ezen változtassunk, több tudományterületet is mozgósítani kell, éspedig sürgősen…
Forrás: Greenpeace
















































A globális felmelegedés nem csupán az első számú környezetvédelmi kihívás, amivel ma szemben állunk, de egyike a legfontosabb témáknak, ami az egész emberiséget érintik…Mindenkinek ki kell vennie a részét abból, hogy felhívjuk a figyelmet a globális felmelegedésre és a problémákra, amelyekkel emberként szembe kell néznünk, hogy bolygónk jövője számára fenntartható környezetet érjünk el.







