Az „Isten kezében”, mint ahogy a címe is utal rá, alapvetően vallási portréműsor, olyan embereket igyekszik bemutatni, akik számára központi kérdés az Istenhit.
Valakiről portrét készíteni nem csak azért érdemes, mert híres, sokszor kitüntetett, szép vagy okos. Számomra érdekesebb az olyan történet, ami olyanokról szól, akik nincsenek mindig a reflektorfényben, de életük és másokhoz való hozzáállásuk példamutató.
Hetesi Zsolt fizikus, környezetkutató, gazda, diakónus, apa, ahogy Ő mondja magáról „csodabogár”. Van aki szerint inkább polihisztor, akire oda kell figyelni, amikor lehetőséget kap rá. A következő rövid filmben megtudhatjuk tőle, hogy kevés időnk van, az utolsó időket éljük, de Istennel semmi se lehetetlen!
Egy évtizede figyelem nyilvános előadásain keresztül Zsolt munkáját, követem és odamegyek ahol csak lehetséges meghallgatnom, vagy megszerzem az előadásainak értékes felvételeit. Egyszer egy állófogadáson odaléptem hozzá, tudod ki vagyok? – kérdéssel. Mire Ő: igen persze, és elmosolyogta magát…
A 2010-es (első) budapesti TEDx konferencián (a TEDx Danubián) az erőforrás-válságról (elsősorban az olajcsúcsról), a megújulókkal szembeni túlzó várakozásokról és a megoldásokról itt van például nagy sikerű előadása. Az első TEDx Danubia egyik legsikeresebb darabja volt, amiről többen azt írták korábban, hogy szenzációs volt: „energikus, részletgazdag, humoros és inspiráló”. Zsolt olyan előadást tartott, ami bármelyik „nagy” TED-en is megállná a helyét. A közönség „bravó!”-zva tapsolt akkor. Lehet, van aki még nem látta? Azok részére ideteszem, viszont az „Isten kezében” portréfilmmel teljes, hogy mi van az „ember” mögött.
Rampasek, László A.
Forrás: MTVA, TEDx Danubia