Ma, 2022. november 15-én az emberiség népessége elérte a 8 milliárdot. A biológiai sokféleség csökkenését, az éghajlatváltozást, a környezetszennyezést, az erdőirtást, a víz- és élelmiszerhiányt – súlyosbítja a hatalmas és egyre növekvő létszámunk.
A környezetre gyakorolt hatásunk a fogyasztásunk és a létszámunk eredménye.
A VILÁG JELENLEGI NÉPESSÉGE
Napóleon idejéig kevesebb mint 1 milliárd ember élt a Földön. A második világháború óta 12-15 évente egymilliárd emberrel gyarapodik a világ népessége. Népességünk ma több mint kétszerese annak, mint 1970-ben volt.
ZöldCivil és BOCS Civilizációtervezés Alapítvány Think Tank szervezésében
Az ENSZ legutóbbi, idén júliusban közzétett népesedési előrejelzései azt mutatják, hogy a családok méretének kis eltérései 2100-ra közel 8 milliárd ember különbségét jelenthetik (amint az alább látható, alacsony és magas termékenységi forgatókönyvek).
ENSZ népesség-előrejelzés 95% (2022)
Számos intézkedést kell tennünk annak érdekében, hogy csökkentsük a már itt élők – különösen a leggazdagabbak, akik a legnagyobb környezeti hatást gyakorolják – hatását, többek között a fogyasztás fenntartható szintre való csökkentése és rendszerszintű gazdasági változások révén.
Kérjük támogassa a témát felkaroló magyar szervezetet!
Az egyik leghatékonyabb lépés, amit kollektív környezeti hatásunk csökkentése érdekében tehetünk, hogy a kisebb családméretet választjuk, és felhatalmazzuk azokat, akik nem tudják ezt a döntést szabadon meghozni.
Ahogyan azt a Population Matters igazgatója, Robin Maynard nemrégiben a Guardian című lapnak írt levelében megfogalmazta:
A népesedési problémák megoldása bizonyított, megfizethető és elérhető: a nők szerepének erősítése, az egyetemes minőségi oktatás, a hozzáférhető egészségügyi ellátás és a világ erőforrásainak igazságosabb elosztása. Ami hiányzik, az az őszinteség, hogy felismerjük ezt az elefántot a szobában, és az elkötelezettség, hogy cselekedjünk.
Forrás: Population Matters