No comment: vörös festékkel a klímavédelemért
Vörös festékkel locsolták le a tüntetők a legnagyobb francia foglalkoztatói tömörülés, a MEDEF székházát. Az akciót szervező klímavédelmi csoport azt kifogásolja, hogy az érdekvédelmi szervezet szerint a kormánynak enyhítenie kellene a környezetvédelmi előírásokon a járvány utáni gazdasági regeneráció felgyorsítása érdekében. A festék a vért szimbolizálja – az aktivisták szerint a klímaváltozás emberek halálához vezet. A MEDEF egyébként hasonló okokból a munkaidő meghosszabbítását is javasolja Franciaországban, ahol 2000 óta hivatalosan 35 órás egy munkahét.
Forrás: Euronews















































A globális felmelegedés nem csupán az első számú környezetvédelmi kihívás, amivel ma szemben állunk, de egyike a legfontosabb témáknak, ami az egész emberiséget érintik…Mindenkinek ki kell vennie a részét abból, hogy felhívjuk a figyelmet a globális felmelegedésre és a problémákra, amelyekkel emberként szembe kell néznünk, hogy bolygónk jövője számára fenntartható környezetet érjünk el.







