Szörnyű energiaszegénységbe zuhan a népességrobbanó emberiség az utóbbi száz év energiabőségbe fölrepülése után.
Az ábrán a szürke terület teteje az ENSZ népesedési előrejelzése, az alja pedig mutatja, hogy a század közepére már csak harmad annyi embernek lehet élelmet termelni a zuhanó energiamennyiséggel. Ma tetőzik a jólét, mégis egymilliárd ember éhezik. A túlnépesedés miatt ez egyre súlyosbodik, az emberiség többségére éh- és szomjhalál, hőhalál, járvány és erőszakos halál vár. A ma születő gyermekek egy kegyetlen világban fognak harcolni az erőforrásokért, szüleikkel együtt.
Miért pusztítja el magát az emberiség? Mert szexuálpatologikus. Ezért bírságolták a bikinit és máig is a fogamzásgátlást.
A népességrobbanás már éhínségre, szomj- és hőhalálra, járványra, háborúra, tömeges pusztulásra ítélte az emberiséget.
Nem háborús, sőt emberiség ellenes bűnnek, hanem győzelmi szimbólum csodafegyvernek tekintette az atombombát a nyugati közgondolkodás a háború után. Ezért lehetett üzleti sikert csinálni az atombomba / bombanő, radioaktív katasztrófahelyszín Bikini-szigetek / bikini fürdőruha összekapcsolásból.
Hasonlóan az azóta eltelt háromnegyed évszázadot sokan a fejlődés csodakorszakának tekintik, pedig valójában a Föld végzetes szétbarmolása történt.
Már i. e. 1400 körülről származó görög vázákon és festményeken is láthatók atletizáló nők, akik efféle ruhát viseltek, Rómából is számos ábrázolást ismerünk… A modern bikinit Louis Reard mérnök mutatta be Párizsban, 1946. július 5-én. A nevét a Marshall-szigetek részét képező Bikini-atollról kapta, mivel Reard úgy gondolta, az ott végzett kísérleti atomrobbantásokhoz hasonló hatást válthat ki a férfiakból. Tizenöt évbe telt, amíg a bikinit az Egyesült Államokban is elfogadták. 1951-ben még kitiltották a Miss World szépségversenyről. 1957-ben Roger Vadim filmje hozta meg a nagy áttörést, amelyben Brigitte Bardot első színésznőként bikiniben jelent meg a vásznon…
Szerző: Simonyi, Gsyula I.
Kép: A rendőr büntetést szab ki bikini viselése miatt az olaszországi Rimini tengerpartján 1957-ben.