A média “gondosságát” és “hozzáértését” mutatja már a cím fordítási hibája. Helyesen: szüléssztrájk.
Sajnos születéssztrájk nem lehetséges, pedig a jövendő gyerekek jelentős része bizonyára kétségbeesetten szegülne szembe a megfoganásával, ha tehetné.
Megszülettünk hirtelen, egyikünk se kérte,
Kérve kérünk, szép jelen, meg ne büntess érte.
(Devecseri Gábor)
Ugyanis a teherbeesések közel fele baleset (Európában is), amit a pár nem akart. A többi teherbeesés közt is bőven van, ahol a pár felkészületlen, és a jövendő gyermektől idegen érdekek miatt nemz.
Minden politikai oldalnak egyet kell értenie abban, hogy a fogamzásgátlás emberi jog (ENSZ, 1968).
1968. Teherán:
Emberi Jogok Nemzetközi Konferenciája
Ez volt az első olyan alkalom, amelyen kimondták, hogy a szülőknek emberi joguk a családtervezés: „A család és a gyermek védelmét szívén viseli a nemzetközi közösség. A szülőknek alapvető emberi joga, hogy szabadon és felelősségteljesen meghatározzák gyermekeik számát és az érkezésük közt eltelt időt.” (16. par.)
Tehát minden politikának biztosítania kell a fogamzásgátlás kompetenciáját kora serdülőkortól, és az eszközök ingyenes elérhetőségét!
A gyerekvállalás szó képmutatás: a jövendő gyerekek nem kérik, hogy egy pár vállalja végre a Földre nemzésüket.
Csak gyermekvállalkozásról lehet beszélni: egy gyermek nemzése ugyanis még egy gazdasági vállalkozásnál is sokkal nagyobb felelősséget, felkészülést, évtizedekre előre tervezést, tudást, anyagi és szellemi tőkét, érett nevelői személyiséget, stabil párkapcsolatot, szerető otthont stb. igényel.
Aki a túlnépesedést tagadja, az saját magát és gyerekeit arra ítéli, hogy a jelenleg a Földön egy főre jutó (és a népességrobbanás miatt egyre süllyedő) 1.63 globális hektár ökolábnyomon éljen – ami a mai magyar átlag fele sincs!
Rampasek, László A.
Forrás: Simonyi Gyula FB poszt