Egy modern zseni élete címmel készített dokumentumfilmet a magyar származású László Ervin író, tudományfilozófus életéről és munkásságáról egy amerikai közszolgálati televízió.
A Public Broadcasting Service (PBS), az Egyesült Államok legelterjedtebb közszolgálati televíziós csatornája egy hatvan perces dokumentumfilmet szentelt László Ervin életművének megismertetésére és nézeteinek népszerűsítésére – olvasható a László Ervin által 1993-ban életre hívott Budapest Klub MTI-hez eljutatott közleményében.
A számos kötet szerzőjeként ismert, eredetileg zongoraművész László Ervin tagja a tudósokból álló Római Klubnak, amely az 1970-es években elsőként hívta fel a világ figyelmét a klímaváltozás veszélyeire. Gondolkodásának alaptézise az egész glóbuszt egységbe foglaló világszemlélet.
“Szívesen álltam a PBS megkeresésére kameráik elé, mert ez a film talán olyanokhoz is eljut majd, akik eddig nem tudtak kapcsolódni az új tudatosság világszerte létező mozgalmaihoz” – idézi az Olaszországban élő gondolkodót a közlemény, amely szerint a dokumentumfilm premierje a chicagói Peggy Notebaer Természeti Múzeumban lesz április 30-án.
Forrás: MTI
Itt látható egy korábban vele készített interjú, ahol a következő központi kérdésre keresi a választ a riporter:
Meg tudja nekem valaki mondani, hogyan működik a világ?
Klímaválság, élelemválság, energiaválság. Pénzügyi válság.
Interjú László Ervin professzorral.