Az északi sarkkör felett a hőmérséklet 38°C-ra, 17°C-kal emelkedett az átlag fölé!
Ez egy teljesen őrült helyzet. Ahol a legmelegebbet mérték az a tél egyik leghidegebb helye a Földön. Az Északi-sarkvidék sokkal gyorsabban melegszik, mint a világ többi része. Ennek súlyos következményei lesznek az örök fagymező olvadására, az északi-jég olvadására, az óceánok áramlásainak körforgására, a tengerek és óceánok savasodására, a levegő hőmérsékletére, a tengerszint emelkedésre, növények és állatok (beleértve az embereket) élőhelyeire, az emberi egészségre, árvizekre, aszályra, tüzekre stb. Nem vagyok tisztában azzal, hogy lennének pozitív hatásai ennek az anomáliának.
Ha szerencsések leszünk, a globális hőmérsékletet 2°C alatt tudjuk tartani – ez is egyébként pusztító lesz. Ezen felül az élet így is kaotikus és finoman fogalmazva kellemetlen lesz. Túl későn ébredeznek a legtöbben, de továbbra is cselekedhetünk a káros hatások enyhítése érdekében. Ez sokkal komolyabb, mint a Covid-19!
Mi vagyunk az első generáció, aki megtapasztalta a változást, és az utolsó generáció, aki megállíthatja azt. Minden bizonyíték ellenére, továbbra is, soha nem tapasztalt mennyiségben égetjük a fosszilis anyagokat.
Hallhattuk a tudósoktól. Elmondták az igazat, valódi kutatások alapján. Ideje abbahagyni a halogatást! Ideje figyelni! Ideje eszközölni a megoldásokat!
– hangzott el a Forrongó Jég című filmben!
Ne borzongjunk bele a következmények ismeretétől, és pláne azoktól akik a mai napig tagadják a klímaváltozást, az okait, vagy a következményeit, levéve a fókuszt a hatékony megoldások elterjesztéséről.
Azok az emberek, akik úgymond “jobban tudják”, emberiség elleni bűnt követnek el. A Hágai Nemzetközi Bíróságon a helyük az ilyeneknek. Bízom benne, hogy lesz rá törvény hamarosan. A klímaváltozás tagadói elérték már így is, hogy késleltessék a tetteket és emiatt egy sokkal fenyegetőbb probléma is felbukkant időközben. Az olvadás és a hőmérséklet emelkedés miatt, egyre nagyobb mennyiségben metán áramlik a légkörbe.
A globális felmelegedés minden egyes nap gyorsul, és a karbonsemlegességhez vezető út a túlélés versenyévé válik.
Rampasek, László A.