Nem lenne túlterhelve a Föld, ha mindenki úgy élne (fogyasztana és népesedne) mint a magyarok (1961 óta, amióta vannak ökolábnyom adatok)! S a helyzet tovább javulna a zsúfoltság további enyhülésével.
Kétféle klíma, környezeti és természetvédő van. Az egyik nem ért a népesedéshez, ezért reménytelen, és magát és másokat aszketizmussal gyötri. A másik ért a népesedéshez, ezért reményteljes és ha magyar akkor büszke, mert ha mindenki úgy élne, fogyasztana, és népesedne mint a magyarok, akkor nem lenne ökológiai és klímaválság!
– Simonyi Gyula
India: Akkor se lenne még túlterhelve a Föld, ha mindenki úgy élne, mint az indiaiak – csak akkor több mint 9 milliárdnyian lennénk és világnyomor lenne, a magyar szint harmada. Ráadásul a helyzet gyorsan romlana a népességrobbanás miatt.
Nigéria: Ugyanilyen világnyomorban élne az emberiség, ha mindenki úgy élne, mint a nigériaiak – de akkor túl lenne terhelve a Föld, mert már közel 13 milliárdnyian lennénk. Ráadásul a helyzet gyorsan tovább romlana a népességrobbanás miatt.
USA: Csak 5 és fél milliárdan lennénk, mégis szörnyen, 3 és félszeresen túl lenne terhelve a Föld, ha mindenki úgy élne, mint az USA. S a helyzet romlana a népességnövekedés miatt.
Kína: Csak 6 és fél milliárdan lennénk, mégis duplán túl lenne terhelve a Föld, ha mindenki kínai módra élne. Viszont reményt adna, hogy lassan leállna a népességnövekedés.
Indonézia: A magyar szint felén, világszegénységben is túl lenne terhelve a Föld, mert több mint 9 milliárdan lennénk, ha mindenki úgy élne, mint a legnépesebb muzulmán állam, Indonézia. Ráadásul a helyzet gyorsan tovább romlana a népességrobbanás miatt.
Japán: 4 milliárd fővel is másfélszeresen túlterhelné a Földet, ha mindenki úgy élne, mint Japán. Viszont egyre javulna a helyzet a népességcsökkenéssel. (Forrás: http://footprintnetwork.org)
A népesség az ökológiai válság döntő tényezője. Segítsd a fogamzásgátlási lehetőségeket nélkülöző szegény nők százmillióit! Ezzel egyben klímabaráttá (karbonsemlegessé) teszed a saját életviteledet is! (Hogyan lehet?)
A családtervezés nagyobb jótétemény, több embernek és kevesebb költséggel, mint bármely egyéb technológia, ami az emberiség rendelkezésére áll
– James Grant, UNICEF
Forrás: BOCS BLOG | footprintnetwork.org