NINCS TÖBB IDŐNK! Hangzott el már több mint egy évvel ezelőtt, 2018 év végén.
Mi történt azóta?
Ténylegesen nincs időnk arra, hogy tovább halogassunk. A „következmény kora (The Age of Consequences)”, amelyről Winston Churchill beszélt (egy másik összefüggésben) már itt van az életünkben.
Forrás: UPFSI
A szakemberek hat területet neveztek meg, ahol azonnali lépéseket tartanak szükségesnek a válság hatékony kezelésére. Koncentráljon ezekre.
1./ Az energia-előállítás területén sürgetik, hogy a kormányok vessenek ki olyan nagy összegű adót a szénre, amely eltántorít a fosszilis üzemanyagok használatától. Felszólítanak a fosszilis üzemanyagokat előállító vállalatok állami támogatásainak beszüntetésére, a kőolaj és a földgáz felváltására megújuló energiákkal.
2./ A kutatók annak a véleményüknek adnak hangot, hogy a rövid életű szennyező anyagok, mint a metán vagy a korom csökkentése által akár 50 százalékkal mérsékelhető a következő évtizedekben a rövid távú felmelegedés.
3./ A szakemberek az erdőirtás leállítását, az erdők, mezők és mangrove erdők helyreállítását sürgetik, mivel azok segítik a szén-dioxid elnyelését.
4./ Úgy vélik, hogy szükség van az étrend jelentős megváltoztatására, a növényi alapú étrendre való áttérésre, kevesebb állati termék fogyasztására. Az élelmiszerhulladék visszaszorítását is létfontosságúnak nevezik.
5./ Sürgetik a szénüzemanyagokra alapuló gazdaságok átalakítását, és a GDP-növekedés, mint a gazdagságra való törekvés hajszolásától való elfordulást.
6./ Felszólítottak a világ népességrobbanásának megállítására és visszafordítására a fogamzásgátlás globális elérhetővé tételével. Emlékeztetnek arra, hogy ma is naponta közel negyedmillióval robban az emberi létszám a Földön.
(Az első öt pont a karbonsemlegesítésről, a hatodik – az előzők elválaszthatatlan része – pedig a QFPC-ről (Quality Family Planning Credit) szól. /a szerk./)